Asolantien palvelutalo

Skanska kehittää ja rakentaa rakenteilla olevan Vantaan Koivukylän kauppakeskuksen viereen Asolantien palvelutalon, jonka katutasosta voi vuokrata liike- ja ravintolatilaa.

Asolantien palvelutalo on vanhuksille tarkoitettu. Vapaarahoitteisen talon vuokralaisten valinnassa ei ole rajoitteita. Taloa aletaan rakentaa arviolta vuoden 2010 alussa. Talo tulee sijaitsemaan Koivukylässä Puistotien, Asolantien ja Asolanväylän rajaamalla alueella, josta on Koivukylän asemalle 200 metrin matka. Lähietäisyydellä on Peijaksen sairaala sekä vuonna 2009 valmistuva uusi liikekeskus, joten tärkeät palvelut ovat lähellä.

Kohteessa palvelujen tarjoajana toimii Mainio Vire Oy (ent. Medivire Hoiva Oy), joka mahdollistaa asukkaille ympärivuorokautisen turvallisen ja viihtyisän asumisen, hoito- ja palvelusuunnitelman mukaisia palveluita sekä virkistys- ja harrastetoimintaa.

Yhteydenotot 


Petri Suutarinen

Tulosyksikön johtaja +358 20 719 2414
E-mail Petri Suutarinen»
Katso kartalla

Tiedot lyhyesti

  • Tuotteet ja palvelut
    Construction

  • Rakennustyyppi
    Kaupallinen

  • Aloitus
    2010

  • Kaupunki
    Vantaa

  • Osoite
    Asolantie 14-16

Projekti lukuina

Kerrosala 4,538 krs-m2.
Ryhmäkoteja kaksi, joihin kuhunkin mahtuu 30 henkilöä, yhtensä n. 1,967 m2, operaattorina Mainio Hoiva Oy.
Senioriasuntoja 41, joiden keskipinta-ala n. 37 m2, yhteensä n. 1,522 m2
Liiketilaa katutasossa on yhteensä 554 m2.
Autopaikkoja 53.

Lisätietoja

Vapaita asuntoja voi tiedustella Mainio Hoiva Oy:sta.

Asiakas

Oma kehitysprojekti